Sokaknál problémát jelenthet a klíma használata közben a tökéletes hőmérséklet megtalálása. Vitaforrása lehet az irodában a kollégák, otthon pedig azok között, akik egy háztartásban élnek. Mindenkinek más a hőérzete, így valakinek túl hideg, valakinek pedig nem megfelelő hőmérsékletű.
Mindegyik klíma ugyanolyan hőmérsékletű levegőt szállít működése közben, így nem a légszállítási hőmérsékletet állítjuk be, hanem a kapcsolási pontokat. Ez azt jelenti, hogyha a klíma eléri a kitűzött hőmérsékletet, utána csak ventilátor üzemmódban keringeti a levegőt, hogy megtartsa a kívánt hőfokot.
A legtöbb klímaberendezés típustól függően általában 10-14 fokos hideg levegőt szállít fixen. Az autóban ennél pár fokkal hűvösebb levegő érkezik, méghozzá 6-10 fokos. Így nem csoda, hogy kifejezetten hidegnek érezzük, hiszen közelről kapjuk a hideg levegőt közvetlenül a testünkre.
A berendezés akkor is működik, keringteti a levegőt, amikor éppen nem szállít hűtőközeget. Ha a készülék elérte a beállított hőmérsékletet, utána már csak a keringető üzemmódban működik, így tudja érzékelni a klíma, hogy az átkeringetett levegő hőmérséklete mikor éri el azt a pontot, amit a távirányítón beállítottunk magunknak kívánt hőmérsékletként. Amikor eléri a beállított értéket, akkor kapcsolja be a kültéri egység kompresszorát, és adagolja a hűtőközeget a csőrendszerbe, ami majd lehűti a belső hőcserélőt és elindul a hűtés folyamata.
Fontos tudni, hogy jelentősen eltérő a nők és férfiak hőérzete, nagyjából 5 fokos a különbség, így a hölgyek jobban tolerálják a meleget, míg a férfiakat megviseli a forróság és jobban megterheli a szervezetüket is. A munkahelyi öltözködésben lényeges különbség, hogy a hosszú férfiruhák, ingek sokkal jobb hőtartók, mint egy könnyű szoknya vagy pántos ruha, emiatt is gyakoriak a munkahelyi konfliktusok a klímák működtetése miatt. Sajnos itt csak az asztalok átcsoportosításával és a befújási szögek állításával lehet korrigálni a hűtés irányát.
A nagy meleg leginkább a gyerekeket és az időseket viseli meg, mivel a szervezetük kevésbé képes kompenzálni ilyen mértékű hőmérsékletváltozást és emiatt leginkább ők szenvedik meg a tartós kánikulát.
Sajnos a nyári időszakban megszaporodnak a hőség miatti közvetett halálesetek is mivel a keringési rendellenességekkel küzdőknek fokozott megterhelést jelent a folyamatosan túlhevült szervezet és a pihenés hiánya, emiatt is érdemes időben felkészülni a nyári melegre, ha hozzátartozónk idős vagy szívbeteg és nem az utolsó pillanatokra hagyni amikor már minden nap veszélyesen meleget jelent.
Gyakori vendégeink még az utolsó pillanatban telefonáló terhes kismamák és a kisbabával otthon maradó nők, itt is időben érdemes felkészülni arra, hogy a nyár során végég a lakásban tartózkodni nagyon megterhelő és megtenni időben az óvintézkedéseket.